Bokens titel. Om boken utkommit under olika titlar, visas här den första titeln.
Hatade älskling
Typ
romaner
Klicka här om du vill veta mer om författaren och om författarens övriga verk.
![Pärmbild](https://www.boksampo.fi/sites/default/files/styles/medium/public/kulsa_cache/images/media.onki.fi/1/3/5/saha/kirjasampo/0_-6210942061563117691.jpg?itok=H3fEXsVS)
Beskrivning
Edie och Dylan ska åka på bilsemester i USA, men nio veckor i en bil kan vara krävande och dessutom händer något som sätter relationen på spel.
Den tredje och sista dagboken om Edie. En bok för alla som gillar romantik med udd, för det här är både romatiskt och kaxigt och omöjligt att lägga ifrån sig.
Den tredje och sista dagboken om Edie. En bok för alla som gillar romantik med udd, för det här är både romatiskt och kaxigt och omöjligt att lägga ifrån sig.
Ämnen och teman
Personer, aktörer
Platser för händelserna
Originalspråk
Uppgifter om originalutgåvan av verket samt den första översatta utgåvan på svenska och/eller finska. Här visas också uppgifter om eventuella nyöversättningar och ibland även uppgifter om översättningar till andra språk än finska och svenska.
utgivningar
Namn
Utgivningstid
Sidantal
281
Förlag
Språk
Översättare
Lisätietoja
Den tredje delen i en trilogi. - Origs titel felaktigt i publikationen: Kiss and make up